Oddychový čas/TIME OUT

Ako najčastejšie trávite svoj voľný čas? Čo patrí medzi vaše obľúbené koníčky? Dokážete si nájsť čas na to, čo vás baví? Na to, čo vás robí šťastným?
Častokrát sa stretávame s ľuďmi, ktorí slovné spojenie voľný čas buď nepoznajú alebo sa s ním vo svojom živote nestretávajú. Tu sa práve vynára otázka: Prečo to tak je? Vo väčšine prípadov ide o pracujúcich ľudí v strednom roku života. Žijú vo svojom uponáhľanom tempe a všetok čas zvyčajne venujú práci a výchove detí.

retro televize.jpg

Vnímajú sa ako živitelia rodiny a s tým prichádza aj myšlienka, čím viac pracujú, tým oveľa lepšie zabezpečia svoju rodinu. Ak patríte medzi túto skupinu, skúste nad tým porozmýšľať, či je toto naozaj správna cesta. Je pochopiteľné, že zarábanie peňazí je nevyhnutné, rovnako ako dobrá výchova detí. Ale vyhradiť si čas, len sám pre seba, robiť niečo, pričom sa cítime uvoľnene, oddýchneme si a nazbierame nové sily by malo byť súčasťou každého jedinca. Mať vlastný koníček, prípadne koníček, ktorý baví celú rodinu, je akousi prevenciou pred hitom tohto storočia, a to pred tzv. vyhorením.

Väčšiu pozornosť venujeme tej skupine ľudí, ktorá pravý význam slova hobby dôverne pozná. Nájsť čas pre seba samého alebo čas pre spoločné záľuby s rodinou je nesmierne dôležité. Proste len tak vypnúť a na chvíľu sa stratiť v čase.
Voľný čas, hobby, koníčky je možné chápať rôzne. To čo pre iných voľný čas či hobby znamená, nemusí znamenať pre vás. Každého baví niečo iné, každý obľubuje niečo iné, každý to vníma individuálne. Veľkú rolu v tom zohráva najmä vek, fyzická kondícia a záľuby.

sledování tv.jpg

Medzi časté koníčky patria rôzne druhy športu, hudobné nástroje, kreslenie, čítanie kníh, čas na internete, cestovanie a mnoho ďalších.
U dnešnej mladej generácie bodujú filmy a seriály. Kto z vás je nadšencom filmov? Komu z vás ešte neunikol žiaden najnovší trhák? Aký žáner najviac obľubujete? Obľubujete tradičné slovenské filmy, alebo preferujete zahraničné? Získali si vašu priazeň čiernobiele filmy alebo farebné filmy?
Čaro filmov si môžete vychutnať nielen doma na gauči. Lepšou verziou je návšteva kina, kedy tú emóciu lepšie precítite a máte pocit, že ste vlastne súčasťou filmu.
Neodmysliteľnou súčasťou každého filmového nadšenca je určite ART FILM BEST. Medzinárodný filmový festival, ktorý sa každoročne odohráva v Košiciach. V miestnych kinách sa prezentujú populárne aj menej známe diela miestnej a svetovej kinematografie.
Ak ste milovník filmov, neváhajte a navštívte Košice. Nepremrhajte príležitosť zatúlať sa do sveta plného fascinujúcich príbehov.

You May Also Like

More From Author