Pozor na webkamery

Neviem, či ste si to už niekedy všimli, ale mnohí ľudia si dávajú inštalovať web kamery pred svoj dom, do svojej záhrady alebo podobne, aby si sledovali každý pohyb na svojom pozemku. Tam, kde sa vytvárajú nelegálne skládky, tak pribúdajú upozornenia, že sú tam nainštalované kamery. V mestách, kde je zvýšený počet bezdomovcov alebo len tak pre istotu sa inštalujú kamery, aby sa jednoducho a ľahko usvedčil páchateľ. To isté pred obchodmi, na staniciach atď. V dopravných prostriedkoch, aby sa predišlo nedolapeniu páchateľov, ktorí si dnes dovoľujú naozaj všeličo. Ale to nie je všetko. Kamery sa inštalujú aj do hôr, aby sa predišlo pitliactvu. Na niektorých stĺpoch, ktoré vedú nebezpečné napätie elektrickej energie sú nálepky s upozornením, že sú tam kamery.

tráva.jpg

Sledovanie všetkého okolo

Sme v situácii, že sme monitorovaní priam neustále. Všetko chceme mať pod kontrolou. Ani nevieme kde, ale môžeme byť monitorovaní aj priamo teraz v tejto situácii. Je to neskutočné, že musíme naozaj všetko monitorovať, aby sme boli v bezpečí a pokojní. Možno je to takto len na Slovensku, kde sa bojíme, pretože sa tu naozaj dejú trestné činy.

drone.jpg

Keď s niekým začneme chodiť, tak sa ešte ostýchame ho niekde predstavovať. Poznáte tú situáciu, že sa s niekým zoznámite, dáte sa dokopy a ešte sa pomaly oťukávate. Je jasné, že ste sa zaľúbili a najradšej by ste svoju lásku vykričali do celého sveta, ale ešte sa držíte skrátka, aby ste ho nevyplašili. Tak sa vyberiete na prechádzku a pekné prostredie, kde nie je ani živej duše by vás rado k niečomu zviedlo. Iste viete, čo myslím. No, pozor! Poriadne sa popozerajte, pretože môžete byť pokojne nechcene na nejakej webkamere a práve vás môže niekto sledovať. Je to smutné, že nemáte kam inam ísť, lebo domov ho nechcete doviesť a on vás tiež ešte nie a v aute vám hrozí podobné nebezpečenstvo, pretože väčšinou na takých miestach, kde sa dá zájsť ľahko autom sú čierne skládky, ktoré sú už monitorované…

More From Author