Top domáce masky na vlasy

Nikto nemôže povedať, že sú jeho vlasy dokonalé. Každého trápi nejaký nedostatok, s ktorým musí bojovať celý život. Najčastejšie ide o tvorbu lupín, mastenie, jemné vlasy, alebo vlasy priveľmi suché. A navyše ten kto má vlasy kučeravé, túži po rovných a naopak. Kozmetické prípravky vedia väčšinu problémov s vlasmi vyriešiť. Prečo by ste nevyskúšali aj domáce recepty masiek na vlasy?

olej

Na suché vlasy je vynikajúce banánová maska. Táto maska my hydratačné účinky a pomôže vám proti suchým končekom, ktoré zacelí. Draslík, vitamín E a vitamín A navrátia vlasom lesk a silu. Stačí vám k tomu banán, ktorý dobre rozmixujete. Do zmesi pridajte dve lyžice medu, dve lyžice kokosového oleja a biely jogurt. Všetky ingrediencie miešajte až pokiaľ nevytvoríte hladkú masku. Následne ju votrite do celej dĺžky vlasov a nechajte pôsobiť asi 30 minút. Po tomto čase si vlasy umyte svojim bežným šampónom.

Na jemné vlasy si môžete vyrobiť masku z citrusov. Všetky citrusy či ide o citróny, pomaranče, alebo grepy sú bojovníkmi proti lámavosti a jemnosti. Tento recept je skvelý aj v tom, že okrem daného ovocia nepotrebujete nič. Znamená to, že stačí ovocie odšťaviť a do tekutiny si ponoriť celé vlasy. Masku nechajte pol hodiny pôsobiť a potom ju zmyte.

Vlasy, ktoré trápia lupiny môžete vyliečiť prostredníctvom pílingovej masky. Lupiny sú kúsky odumretej kože a tie by ste mali z pokožky hlavy odstrániť. Stačí vám k tomu obyčajná kuchynská soľ a olivový olej. Soľ zmiešajte s olejom a pomalými krúživými pohybmi masírujte celú hlavu. Buďte dôsledný a nikam sa neponáhľajte, aby ste drobné šupinky poriadne odstránili. Po procese si hlavu dobre umyte, aby na nej neostali zvyšky oleja.

zrzka

Ak máte vlasy veľmi poškodené, skúste masku zo žihľavy a olivového oleja. Potrebujete k tomu dve lyžice slnečnicového oleja, lyžicu olivového oleja a žihľavu. Oba oleje zmiešajte a zalejte nimi žihľavu. Zmes nechajte v uzavretej nádobe aspoň dva dni. Následne ju preceďte cez plátno, alebo gázu a získanú tekutinu si vmasírujte do hlavy. Hlavu zabaľte na hodinu do uteráku a následne u umyte bežným spôsobom. Masku môžete používať raz týždenne.

More From Author