Pripravenému dovolenkárovi šťastie praje

Pripraveným šťastie praje. Túto vetu určite poznáte i vy a je na nej veľmi veľa pravdy. Držať by ste sa jej mali dvakrát tak, ak sa chystáte na dovolenku. Či už na ceste, alebo priamo v dovolenkovom rezorte, totiž môžete naraziť na stovky drobných nepríjemností. Ak na nich ale budete pripravení vopred, nemáte sa čoho obávať.

Žena v krátkych šortkách a mikine pózuje na pláži.jpg

„Rýchlo na letisko“ – radšej nepredbiehajte


Pred tým, ako sa dostaneme ku problémom, ktoré vás môžu postihnúť na letisku, v lietadle alebo v krajine kde budete dovolenkovať, musíte zvládnuť asi tú najťažšiu úlohu, a to odísť bezpečne z domu. Zabuchnuté kľúče v zhone, nevypnutý sporák, otvorené okná či zabudnutá batožina spolu s dokladmi a pasom, to sú veci, ktoré nechce zažiť asi nikto. Ako zvládnuť stres pred cestou? Veľmi jednoducho. V deň odletu už nič nebaľte, nikam nechoďte, jednoducho nič nezariaďujte. Všetko majte stopercentne pripravené minimálne deň vopred. Na letisko vyrazte v dostatočnom predstihu a vaša dovolenka sa môže začať bez problémov.

S chladnou hlavou


Meškanie letu na dovolenku ClaimCloud dokáže zaskočiť asi najviac. Namiesto toho, aby ste kričali na tetu za priehradkou, sa nadýchnite a vydýchnite, vytiahnite mobil alebo fotoaparát a začnite fotiť tabule s dobami meškania. Na čo vám to bude? Nie, nejde o žiadnu špeciálnu techniku na upokojenie. Tieto dôkazy sa vám zídu pri následnom riešení kompenzácie za meškanie lietadla. Na dovolenku vás to síce rýchlejšie nedostane, no korunka navyše nezaškodí, že?

Muž v hnedej košeli pozerá na hodinky na zápästí.jpg

Hlavne bezpečne


Po vystúpení z lietadla na vás čaká ďalšia neľahká úloha, a to, dostať sa bezpečne do hotela. Odvoz z letiska by ste si mali vyriešiť dopredu, a to už z domu. Nikdy nenasadnite do prvého taxíka, ktorý zbadáte. V lepšom prípade prídete o polovicu svojho rozpočtu, v horšom skončíte na opačnom konci mesta. Ak si dopravu dopredu nevybavíte využívajte radšej verejnú dopravu, teda autobusy alebo vlak.

You May Also Like

More From Author