3P na psychogienu

Psychická rovnováha je v dnešnom svete potrebná. Nikdy neviete, kedy budete pod takým veľkým stresom, že nebudete vedieť ako ďalej. Svoje pocity by ste preto mali pravidelne ventilovať a to nielen na partnerovi a rodine. Myslím tým hlavne nie krikom. To je to najhoršie riešenie aké môžete v takýchto situáciách zvoliť.vrieskajúci muž.jpg

  • Psychologička

Asi najposlednejšia možnosť, ktorú zvažujeme, keď máme nejaký veľký tlak vo svojom vnútri a nevieme sa s ním vyrovnať. Jedine, keby sme už ozaj nevedeli ako ďalej a naše ostatné pokusy by zlyhali na plnej čiare. Jedine vtedy by sme sa vybrali ku psychologičke. Pritom to v dnešnej dobe nie je žiadna rarita, ani nič za čo by sme sa museli hanbiť. Chodí tam už pomaly každý druhý človek.

  • Priatelia

Porozprávať sa so svojimi problémami s priateľmi je celkom dobrý nápad. Ponúknu vám iný pohľad na váš problém a možno vám pomôžu otvoriť oči. Samozrejme, môžu vám pomôcť tiež zlepšiť vaše prežívanie daného problému a zistíte, že vy vlastne nemáte skoro žiadny vážny problém. Aj to je možné, len vy ste ho videli v zlom svetle. V horšom ako to v skutočnosti bolo. A tak nič nie je stratené.rozzúrený býk.jpg

  • Písanie

Vypísať sa zo svojich problémov alebo nejakých pocitov práve keď ste napríklad nahnevaní je perfektný spôsob ako ventilovať svoje pocity. Vaše pocity, ktoré máte, keď ste nahnevaný, nezodpovedajú tomu ako to máte cítiť, keď nie ste nahnevaní. Hnev totiž dokáže zastrieť úsudok a vy tak nie ste dostatočne objektívny. Keď to dáte na papier, tak sa vám uľaví a v podstate to nedávajte ani nikomu čítať. Zajtra, či o hodinu si už o tom budete myslieť niečo úplne iné.
Zapamätajte si týchto 3 P a používajte ich. Je to zaručený spôsob ako si zachovať zdravú myseľ a silnú osobnosť. Vaše psychické zdravie a pohodu vám už nevráti nikto, tak sa oň poriadne postarajte, kým je ešte čas.

You May Also Like

More From Author