Google Stadia je podľa prvých recenzií prepadák!

Hernú komunitu minulý rok určite zaujali informácie ukazujúce na pripravovanú hernú platformu od spoločnosti Google. S konkrétnym názvom Google Stadia malo ísť o platformu budúcnosti, ktorá sa v istom smere podobá službe Steam, avšak Stadia má umožniť hrať rôzne populárne hry bez toho, aby ste k nim potrebovali náročný hardvér. Skrátka sa cez ľubovoľné zariadenie pripojíte k tejto službe, zakúpite a vyberiete si hru, no a tá sa následne streamuje do vášho zariadenia. Respektíve grafické výpočty prebiehajú na Google serveroch a nie vo vo vašom počítači, čiže parametre vášho PC nie sú v tomto prípade extra dôležité a potrebujete viac menej len rýchly internet a prehliadač. Služba sa oficiálne spustila do prevádzky 19. novembra 2019.Hráč drží PS4 ovládač.jpg
V súčasnosti už ubehlo niekoľko mesiacov a to, čo pôsobilo až príliš fantasticky sa zatiaľ „teší“ recenziám, ktoré v skratke poukazujú na názory, že Google Stadia je prepadák!
Prečo?Dôvodov je podľa návštevníkov servera a hernej komunity hneď niekoľko.
V stručnosti platforma stráca záujem nielen zo strany hráčov, ale takisto developerov a tvorcov hier. Bežným hráčom nevyhovujú poplatky + ceny a veľmi obmedzený obsah, zatiaľčo indie ako aj známejší tvorcovia hier poukazujú na minimálnu podporu danej spoločnosti.
Poukážme bližšie na nevýhodnú finančnú stránku pre bežného užívateľa. V súčasnosti obsah služby beží údajne len tým, čo si zakúpili Premiere Edition spolu s univerzálnym ovládačom a zariadením Chromecast. Takéto vybavenie stojí 129 eur. Ak ale chcete Stadiu využívať, potrebný je mesačný poplatok za 9,99 eur. Tým pádom máte prístup k obmedzenému počtu hier, pričom jedna z tých známejších ako Red Dead Redemption 2 stojí na tejto platforme ďalších 60 dolárov! Ďalšie známejšie tituly následne stoja napríklad okolo 30 dolárov.Nahnevaný smajlík, počítače.png
Tých však na platforme príliš veľa nie je! A to je ďalší problém. Obsah, ktorý nestíha za konkurenciou. GTA ani napr. populárne športové tituly ako NHL či Fifa si tu nezahráte. V skratke viaceré populárne tituly si zahráte na Xboxe, PS4, PC, ale nie sú dostupné na Stadii!
Niektoré hráči sa dokonca sťažovali aj na lagy, nízke grafické rozlíšenie či nízku FPS (len okolo 30/FPS).

You May Also Like

More From Author