Bezpečnosť na prvom mieste: aj na internete

Vezmite si súkromie späť do vlastných rúk

Pri napojení sa na neznámu Wi-Fi na váš počítač či mobil doslova striehne celá kopa hackerov a vírusov, ktorých jediným cieľom je získať vaše osobné informácie. Prihlasovacie mená, heslá, polohu, fotky… Čo je najhoršie, často krát o tom ani neviete, až kým nie je príliš neskoro. Po nepripájaní sa na neoverené siete, sú druhou najlepšou prevenciou špeciálne programy, ktoré majú daný prístroj chrániť.
Sú to práve softvéry VPN (Virtual Private Network – v preklade Súkromná virtuálna sieť). Tie sa dokážu s touto úlohou výborne popasovať, teda aspoň väčšina z nich. Pretože ako pri všetkom inom, aj tu záleží na dobrom výbere.bezpečnosť na internete.jpg
Pracujú na princípe zmeny IP adresy počas prehľadávania a teda aj zmene vašej internetovej geografickej polohy. Tým, a ďalším šifrovaním, je pre počítačových pirátov oveľa ťažšie, ak nie nemožné, dostať sa k zabezpečeným údajom. Zároveň to zmätie a pomýli  aj vyhľadávače či spoločnosti ktoré zachytávajú vašu aktivitu a podľa toho sa vám snažia posielať na mieru ušité reklamy.
Na výber máte nespočetné množstvo takýchto služieb, najlepšie je však vyberať si medzi tými certifikovanými a overenými. Nájdu sa aj také čo sú zadarmo, napríklad Hotspot Shield, no rátajte s tým, že u všetkých sa stretnete s denným limitom dát. Ak teda dlho pracujete na cudzích pripojeniach, pravdepodobne bude lepšie zakúpiť si niektorú, napríklad jednu z najvyššie hodnotených NordVPN. Ceny sú prijateľné, až nízke, a pri troche hľadania nájdete mnoho kupónov a zľavných kódov.program pre internetovú ochranu.jpg
 Okrem online ochrany sú však ich služby praktické aj v iných, príjemnejších oblastiach. Stalo sa vám už niekedy, že ste si chceli pozrieť nejaký cudzokrajný seriál, živé vysielanie, článok, alebo video na YouTube, ale ono nefungovalo, pretože podľa  hlásenia bolo neprístupné vo vašej krajine? Bežný problém, ktorý sa nanešťastie vyskytuje viac ako je nám milé. So správnym VPN sa ho jednoducho zbavíte. Prosto si nastavíte server v štáte kde je daný obsah dostupný, a môžete si v pohodlí užiť čokoľvek po čom túžite.

You May Also Like

More From Author