Island – krajina prírodných skvostov, ktorú by ste mali navštíviť aspoň raz za život

Prečo navštíviť Island? Dôvodov je neúrekom, ale ak ich by sme ich chceli zhrnúť v pár slovách, postačilo by povedať tá prekrásna príroda. Je to krajina gejzírov a sopiek, vodopádov a zátok, chladnejšieho aj miernejšieho podnebia. Navyše charakteristické zvieratá a čarovné predstavenia oblohy – a to všetko na jednom jedinom ostrove severnej Európy.vodopád v zátoke.jpg
Ako prvé asi treba spomenúť to, čo robí Island známym. Najnavštevovanejšia turistická prírodná atrakcia – Gejzír Strokkur, ktorý vystrekuje každých 5 až 10 minút do neuveriteľnej výšky 20 metrov. V jeho okolí nájdete celú kopu iných gejzírov, ktoré sú však nepredvídateľné a nevybuchujú pravidelne. Štipku adrenalínu vám dodá 30 činných sopiek, fungujúcich v samostatných sopečných systémoch a vybuchujúcich raz za 4 roky.
Milovníci zvierat, najmä koní, si môžu do sýtosti užiť pohľad na Islandských Pony, ktorý sa pasú takmer na všetkých trávnatých plochách. Profesionálny jazdci a chovatelia tvrdia, že jazda na týchto koňoch je nadmieru uspokojujúca a pohodlná, vďaka ich ľahkému kroku s minimom otrasov. Jazdu na Islandskom koni by ste si dozaista mali napísať do svojich dovolenkových plánov.
V neposlednom rade je tu jeden z najčarovnejších prírodných úkazov sveta. Chceli by ste aspoň raz za život vidieť polárnu žiaru? V takom prípade sa nemusíte trepať na severný, ani južný pól. Na Islande si tento nezabudnuteľný zážitok môžete užiť takmer počas celého roka.islandský poník.jpg
Na prvý pohľad chladný kraj ľadovcov, na ktorom dokonca nenájdete ani McDonald (pred pár rokmi tam ešte bol, ale po kríze v krajine a celkovom neúspechu odišiel a pravdepodobne sa už nevráti) teda skrýva oveľa, oveľa viac.
Nájde sa tu aj niekoľko známych filmových destinácií. Scény na rôznych planétach Star Wars ságy, ako Eadu, či Hoth a niekoľko ďalších miest, boli natočené práve tu. Vo filme Thor: Temný svet bola pustá ríša temných elfov, aj hornatá ríša Asgard predstavená prírodou Islandu. Aj režiséri Hier o tróny sa rozhodli natočiť „oblasť za ľadovou stenou“ v parkoch a jaskyniach tohto ostrova.
Pozrieť si túto mierumilovnú krajinku rozhodne stojí za to, a to ako skúseným svetobežníkom, tak aj príležitostným cestovateľom.
 

You May Also Like

More From Author