Cenovo dostupná kultúra

Každé väčšie aj menšie mesto v letnom období pripravuje kultúrne podujatia pre občanov. Nie vždy sú však dostatočne spropagované, a tak sa môže stať, že o niečo prídete. Veľa týchto podujatí stojí bagateľ alebo sú úplne zadarmo. Mnoho takýchto akcií usporadúvajú aj iné organizácie ako Vaše mesto. Môžu to byť galérie ale aj občianske združenia.kytara.jpg
                Určite sledujte Vaše mesto na Facebooku. Značná väčšina miest a obcí svoju stránku má a uverejňuje na nej akcie, ktoré práve v meste prebiehajú. Ale rovnako tam nájdete program na celé leto. Tento program býva veľmi bohatý a vyberie si každý. Cez kapely, hudobníkov, hercov ,komikov po prednášky, debaty a diskusie. Takisto vo Vašom meste môže byť Bažant kinematograf. Čiže premietanie filmov. Určite to stojí za to, pozrieť si film vonku na plátne.
                Cez prázdniny je veľká šanca, že sa v meste zastaví putovné divadlo. Samozrejme, musí mať povolenie od mesta. Zvyčajne však býva iba jeden deň, takže sledujte plagáty a informácie od Vášho mesta, aby ste divadlo nepremeškali.
                Ako sa písalo už vyššie, nie len mesto sa stará o kultúru. Cez leto lákajú na svoje výstavy mnohé galérie. Môžete si prezrieť miestnych umelcov alebo zostať na besedu. Takáto návšteva Vás vo väčšine prípadov nevyjde nič alebo len symbolickú sumu, vo takej výške, ako uznáte za vhodné.divadlo.jpg
                Neprehliadajte ani občianske združenia. Veľakrát je ich program pre občanov bohatší ako ten od mesta. Obohacujúce prednášky v podaní miestnych umelcov či zaujímavých ľudí. Dostanete šancu spoznať ľudí, o ktorých ste nevedeli, že žijú vo vašom okolí. Alebo sa môžete zúčastniť rôznych kurzov. Napríklad tanečných ale aj mnohých iných. Môžete sa naučiť  šiť, spraviť si vlastné šperky alebo skúsiť si pripraviť vlastný kváskový chlieb. Občianske združenia dávajú priestor menej známym umelcom. Rovnako sa môžete tešiť na filmy. Ak Vás viac bavia umelecké a nekomerčné filmy, určite si vyberiete. Ak, naopak, preferujte filmové trháky, ani tak nezostanete sklamaný. 

You May Also Like

More From Author