Vzrušujúce novinky populárnej sandboxovej hry

Minecraft, 3D videohra graficky založená na kockách, ktorý už od 2009 láme rekordy a nedávno v počte predaných kusov predbehol dokonca Tetris, plánuje do konca tohto roku vypustiť ďalší update. Spoločnosť Mojang, ktorá za obľúbenou hrou stojí, zas a znova prišla s novými vylepšeniami a možnosťami, hoci sa zdalo, že už nie je čo iné vymyslieť. Po tom poslednom z decembra, kde sa hráčom dostali celé hordy včiel a s nimi aj špeciálne medové bloky s varietou použitia, sa tentoraz zamerali na úplne iné oblasti. Zverejnili na ne prvý oficiálny pohľad.
Najväčšou transformáciou prejde dimenzia Nether. Tá sa od začiatkov hry dosiaľ v podstate takmer nezmenila. To samozrejme neznamená, že by na nej bolo niečo zlé, ale predsa len za ten čas zovšednela. Okrem toho ju v nedávnom hlasovaní fanúšikovia vybrali ako tú, ktorou by sa mali vývojári najbližšie zaoberať. Tak aj urobili a treba uznať, že je sa na čo tešiť.panoráma z hry Minecraft.jpg
Kreatúry
Piglinkovia– ako napovedá sám názov, budú novou rasou pigmanov, presnejšie je z nich vytrhnutý „zombie“ faktor. Majú byť niečo ako obchodníci, vymieňať s vami však budú iba v prípade, že ste odetý v zlate. Spôsob bude odlišný od toho zvyčajného v normálnom svete Minecraftu, napríklad jeho súčasťou je hádzanie vecí na zem.
Hoglinovia – bojové zvieratá podobné sviniam, ktoré konečne poskytujú nejaký zdroj stravy v tomto nehostinnom priestore.
Prostredie
Doteraz išlo o jednoliaty celok, rovnaká farba, pôda, všetko. S tým je koniec, pretože prichádzajú až tri rôzne ekosystémy. Soulsand údolia sú opustené miesta, zložené prevažne z piesku a pôdy duší, je to taký cintorín pre bytosti obývajúce tento temný vesmír. Karmínové lesy budú silno červené areály kde nájdete už spomenuté divé živočíchy. Zvlnené lesy sú obmenou tých predchádzajúcich, akurát s modrým, tajomným, až pochmúrnym nádychom.Nether dimenzia.png
Funkcie a materiály
Zvukové, grafické a animované efekty, ktoré pridajú na strašidelnosti. S novým okolím automaticky pribudnú aj nové zložky a bloky. Veľa o nich zatiaľ nevieme, no obsahovať budú kopu čerstvých rastlín a celkovo má byť všetkého vraj viac ako dosť. Napríklad aj niečo na zlepšenie vašej mušky.
Najhorúcejšou témou rozhovorov je však Netherite, kocka, ktorá je pevnejšia, lepšia, jedinečnejšia a atraktívnejšia než zvyšok inventára, pričom má so svojimi úžasnými schopnosťami prevyšovať aj diamant. Výrobky z neho budú v podstate nezničiteľné. Je sa teda na čo tešiť.

You May Also Like

More From Author