MS 2019 na Slovensku

Tento rok bude pre slovenského hokejového fanúšika skutočne výnimočný, keďže po 9 rokoch sa môžme tešiť na majstrovstvá v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia u nás na Slovensku. Ak plánujete že pôjdete našich reprezentantov podporiť priamo na štadión, je už zrejme neskoro. Lístky boli v predaji od septembra a teraz len ťažko zoženiete nejakú voľnú vstupenku. Jediným riešením je, že si kúpite niečo od tretej osoby. Majstrovstvá v hokeji sú pre Slováka veľký športový sviatok. Slovenská reprezentácia síce nepatrí medzi úplných favoritov, no všetky hokejové krajiny vedia, že to nie je najľahší súper. Ako hosťovská krajina hosťujeme 8 krajín, ktoré budú v dvoch skupinách hrať v Košiciach a v Bratislave.

hokej

Skupina A Skupina A na čele so Slovákmi bude hrať v Košiciach. Ide o skupinu nabitú veľkými hokejovými tímami. Tešiť sa môžete na Nemecko, Fínsko, USA, Francúzsko, Dánsko, Kanada, Veľká Británia a samozrejme Slovensko. Prvé zápasy sa odohrajú 10. mája. Aj napriek tomu že ako prví budú hrať Fínsko s Kanadou o 16:15, úvodným zápasom bude hra Slovenska s Amerikou o 20:15, ktorá bude otváracím ceremoniálom dvojtýždňových majstrovstiev. Hneď ďalší deň Slovensko odohrá zápas proti Fínsku o 20:15, neskôr našich reprezentantov čaká deň voľna a na ľad sa opäť postavia 13. mája. o 16:15, kedy nás bude čakať najnáročnejší zápas s Kanadou. 15.5. o 20:15 budeme hrať proti Nemecku, 17.5. o 16:15 proti Francúzsku, 18.5. o 20:15 proti Veľkej Británii a základnú skupinu zakončíme 21.5. o 16:15 s Dánskom. Všetci pevne veríme, že toto nebudú jediné zápasy, ktoré naši chlapci na domácom šampionáte odohrajú.

brusle

Skupina B Skupina B bude zaujímavá najmä pre našich susedov a predstavia sa v nej Česko, Lotyšsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Švédsko, Rusko, Nórsko a nakoniec víťaz B kategórie Taliansko. Krajiny sa predstavia v Bratislave.

You May Also Like

More From Author