Zimné športy na, ktoré si dávajte pozor

Zranenie pri týchto tipov športov si hlavnou príčinou invalidity a úmrtia u dospelých a mladších ako 45 rokov. Poranenie hlavy nie je nič pekné. Lyžovanie je rýchly šport a zranenia hlavy sa môžu vyskytnúť kedykoľvek. Či už ste lyžiar alebo snowboardista, ochrana hlavy je nevyhnutná pre každého. Nehody sa nevyskytujú len pri vysokých rýchlostiach. Nenechávajte nič na náhodu. Dávajte pozor a vyhýbajte sa pádom, ktoré pomôžu predchádzať zraneniu pri lyžovaní a snowboardingu.         

lyžař     

Rešpektovať hranice

Pravidlá nemusia byť vždy vzrušujúce, ale môžu vás udržať v bezpečí. Vlečné laná môžu viesť lyžiarov a snowboardistov do extrémne nebezpečného terénu. Lyžiarsky hliadkovci označujú hranice v blízkosti nebezpečných svahov. Pre vašu bezpečnosť nelyžujte za tieto hranice.           


Veľa pite

Len preto, že počasie nie je horúce, neznamená, že nie ste vyčerpaný a smädný. V skutočnosti dýchanie studeného vzduchu môže byť dehydratované, čo môže spôsobiť vyčerpanie a ohroziť vás.           Oblečenie                                                                                                                                        Vlhké oblečenie môže znížiť telesnú teplotu, takže obliecť sa vo vrstvách, ktoré môžete ľahko vyzliecť a prezliecť sa. Noste tepelné spodné prádlo, druhú izolačnú vrstvu, odolné nohavice a vonkajšiu bundu, rukavice a čiapku.

Bežkovanie
          Rovnako ako pri lyžovaní a snowboardingu vám môže hroziť nebezpečenstvo. Pri mapovaní nových trás a ciest vždy majte pri sebe mapu a kompas. Takisto dávajte pozor na  hodinky aby ste prišli skorej , ako začne klesať denné svetlo.

hokej

Korčuľovanie na ľade

          Vždy korčuľujte na miestach, o ktorých viete, že sú v bezpečné, najmä ak sú sprevádzané deťmi. Pozrite sa na štadióny, rybníky a jazerá, ktoré zaznamenali znaky označujúce korčuľovanie, je bezpečné. Vyhnite sa korčuľovaniu na jazere, rieke alebo rybníku po niekoľkých dňoch odmäku. Hrbolatý a nerovný povrch ľadu môže spôsobiť problémy. Ak ste začiatočník a učíte sa , chráňte si lakte a kolená chráničmi.

More From Author