Zateplené legíny do zimného počasia

S postupnou zmenou počasia, ktorá sa v priebehu roka a striedania štyroch ročných období deje, sa zároveň striedajú aj naše šatníky. Kým v teplejších mesiacoch oblečenie skôr zhadzujeme a meníme ho za ľahké a vzdušné kúsky, v zimných mesiacoch ho naopak vrstvíme a meníme za hrubšie a teplejšie. Vrstvenie oblečenia vo forme poriadne teplých kúskov je nevyhnutné k tomu, aby sme počas chladného počasia neprechladli a nespôsobili si zbytočné zdravotné problémy. Pri zimnom oblečení je však dôležité, aby bolo okrem toho, že umožní telu zahriať sa aj funkčné a dalo sa v ňom pohybovať.

termo legíny

Predsa len, síce môže byť pre nás pohodlné, ak sme naobliekaní ako snehuliak a je nám príjemne teplo, ale môže nás to zároveň obmedzovať pri pohybe. Aj zimné hrubšie oblečenie by teda malo síce zabezpečiť ochranu pred chladom, avšak je potrebné, aby sme v ňom dokázali vykonávať bežné aktivity. O to dôležitejšia je schopnosť mobility pri zimnom oblečení, ktoré je určené na športovanie.

zimné počasie

Medzi zimné oblečenie však nepatria iba zimné bundy, teplé svetre a hrubé mikiny či roláky. Zaradiť sem môžeme rovnako aj termo prádlo, ale taktiež aj rôzne zateplené spodné či vrchné odevy. Jedným z veľmi užitočných spodných odevov, ktorý sa skvele hodí práve do zimného počasia, sú termo legíny. Takéto legíny sú špeciálne prispôsobené na nízke teploty a majú z vnútornej strany zateplenú vrstvu. Ideálne sa hodia nie len na športovanie či dlhé prechádzky alebo túry, ale taktiež je možné ich nosiť v zime aj do práce, do mesta, na rôzne akcie alebo pokojne aj ako oblečenie na doma. Vďaka tomu, že nie sú vyrobené z ťažkého materiálu a ani nie sú príliš hrubé, umožňujú zateplené legíny dostatočnú mobilitu a schopnosť pohybu. Zároveň sú však teplé a neprekáža im sneh ani mráz, pretože dokážu poriadne zahriať. V prípade, že teda zháňate dobre vyzerajúce a súčasne funkčné oblečenie na zimu, či už sa balíte na lyžovačku alebo dovolenku na chatu v horách, termo legíny sa vám určite zídu.

You May Also Like

More From Author