Dizajnový prvok môže mať aj podobu sklenených dverí

Materiál typu skla, ktoré je priehľadné, má svoje využitie pri navrhovaní a realizácii niektorých doplnkov budov. Medzi najzákladnejšie patria okná, tie sú na každej budove, okrem nich však treba zaistiť aj vstupy do budov, a to je funkcia dverí, v našom prípade sklenených. Umožňujú šírenie svetla smerom do miestností a zároveň im aj opticky pridajú na veľkosti.

Moderný dizajn kľučky dverí

Získať jednu miestnosť navyše v dispozícii, ktorá je už daná, nie je vždy jednoduché, no našťastie máme k dispozícii sklo, materiál, ktorý je vhodný na použitie pri výrobe dverí či celých presklených stien. Vďaka skleneným dverám je možné uzatvoriť priestor tak, aby sme vytvorili ďalšiu miestnosť, a to aj napriek tomu, že nemá prístup k dennému svetlu, pretože práve sklenený akcent dverí umožní šírenie svetla dovnútra a pocitovo mu pridá aj zopár centimetrov navyše. Presvetliť miestnosť sa však dá aj výmenou pôvodných plných krídel dverí za sklenené a budete prekvapení ako dokážu oživiť celý priestor.

Dvere sa musia vyrábať z bezpečnostného skla, ktoré má hrúbku 8mm. Konštruované môžu byť ako otváravé, v obložkovej zárubni alebo posuvné, všetky spája nadčasovosť, funkčnosť, moderný dizajn a originálnosť spolu s praktickosťou. Pri použití priehľadného skla máte istotu, že z miestnosti nebude iba tmavá kobka, ale skrz dvere bude môcť dnu prúdiť svetlo. Bonusom na vyše je aj možnosť upraviť sklenené dvere povrch sklenených krídel dverí jedným z mnohých druhov úprav, napríklad grafickou potlačou aplikovanou priamo na sklo, nalepením fólie s pekným motívom, použiť pieskované či matné alebo mliečne sklo, čímkoľvek ho vylepšíte, všetko bude znamenať originálnosť.

Hliníkový rám skla môže mať rozličné podoby

Vstupy do miestností uzatvárajú dvere, ktoré sa otvárajú alebo posúvajú, obidva typy je možné vyrobiť ako bezrámové, čím dosiahnete dnes toľko preferovaný čistý tvar a línie, no tradičný spôsob osadenia skla do hliníkového rámu je ešte stále populárny. Bodku celému dizajnu dávajú aj madlá či kľučky, ktoré zaistia otváranie či posuv dverí a dizajnéri im venujú dostatočnú pozornosť, aby dokonalo zapadli do koncepcie celého interiéru.

You May Also Like

More From Author