Vhodné aplikácie pre študentov, ktoré vyriešia každý problém

Byť študentom, to nie je len o sociálnych kontaktoch, večierkoch a „bezstarostných“ chvíľach, ale v neposlednom rade práve aj o študovaní a prekonávaní viacerých úloh a hlavolamov, na ktorých správne riešenie už aj tak mnohí starší a teda už pracujúci dávno zabudli. Každopádne v období štúdia ich musíme prekonať, nevraviac o ďalších aktivitách vo voľnom čase, akými sú napríklad doučovanie či záujmové krúžky. Možno si pamätáte dobu, kedy sme sa s tými problémami museli vyrovnať len pomocou pera, papiera, starých a nezaujímavých kníh, alebo neustálym behaním po uliciach tých „múdrejších spolužiakov“, ktorých sme prosili o pomoc.

technologie

Dnešná generácia študentov si tak možno ani neuvedomuje, aké výhody majú vo forme smartfónov, tabletov, internetu a praktických aplikácií, aké pomôžu s každým problémom. Treba len vedieť správne hľadať. Preto chcem v tomto článku predstaviť niekoľko praktických a zaujímavých aplikácií pre mobilné zariadenia, ktoré môžu typickému študentovi vo viacerých smeroch pomôcť. Nevravím o podvádzaní, ale o štýlovo pôsobiacich pomôckach vo forme aplikácií, ktoré nielenže váš problém vyriešia, ale vás dané učivo navyše prehľadnejším a zábavnejším smerom naučia tak, aby ste si ho aj zapamätali. Na každý problém existuje riešenie.

Photomath je vo svojej podstate kalkulačkou s rozšírenými možnosťami a nástrojmi, ktoré sú skráka super. Photomath sa od klasickej kalkulačky podstatne líši viacerými vylepšeniami. Neexistuje rovnica, akú by vám táto kalkulačka nevysvetlila a nenašla na ňu správnu odpoveď. Okrem výsledku vám zobrazí i celkový postup výpočtu danej rovnice, čo je skvelé v prípade, ak sa potrebujete naučiť systém rovníc, ktoré vám zatiaľ nedávajú zmysel. Danú rovnicu vám stačí iba odfotiť a aplikácia si s ňou už poradí a poskytne riešenie v podobe detailného výpočtu.

android

Fast Scanner je pomôckou, akú pri štúdiu určite využijete. Zabudnite na zdllhavé prepisovanie učiva, priamo si ho prefoťte! Zaberie to len pár sekúnd a navyše nehrozí, že spravíte pri opisovaní chybu alebo niečo vynecháte. Odfotený súbor môžete zmeniť na formát PDF a jeho čítanie tak chytí praktickú podobu, navyše s prehľadným vizuálnym zobrazením.

Diktáty je názov aplikácie a jednoduchého nástroja, ktorý detailným riešením pomôže v prípade, ak máte problém s pravopisom či diktátmi. V prípade, že rodnú reč ovládate, ale potrebujete šikovný, no pritom prepracovaný slovník pri práci s cudzími slovami, stiahnete si appku iTranslate alebo Doulingo.

You May Also Like

More From Author