Zachovanie bazéna na zimu: čo treba urobiť?

Nafukovací bazén
Nafukovací bazén (so samonosnou stranou) na zimu úplne demontujú. V prvom rade je voda vyčerpaná, potom vypínajú filtračné zariadenie, vysušujú a vyberajú do domu (haly, garáž). Vezmite prosím na vedomie: odstránenie vlhkosti z filtrov, čerpadiel a obehových potrubí, demontáž ozdobných svetiel, schodov, fontány je povinnou fázou ochrany každého vonkajšieho bazéna.

bazének

Zostatkový chlór a algicídy (produkty rias) nie sú pre záhradné rastliny neškodnými, takže voda by mala byť odvedená do kanalizačného systému, priekopu alebo na zníženie reliéfu mimo družstva. Bezpečnostné oplotenie okolo zapustenia sa nesmie demontovať na zimu. Naopak, je potrebné zistiť jeho spoľahlivosť a zamknúť bránu vedúcu k vode.

projekt

Ďalej je žiaduce ošetriť misku komplexným dezinfekčným prostriedkom (chlór-kyslík) tak, aby na stenách nezaberala odolná čierna forma, opláchnite ju silným tlakom čistej vody a vysušte ju. Potom sa odporúča sklopiť škrupinu a dať ju pod strechu, ale môžete ju nechať vonku, ak sú vylúčené mechanické efekty (chôdza, pádu z výšky veľkých snehov). Faktom je, že misky nízkorozpočtových bazénov sú vyrobené z nemrznúceho PVC odolného, ktorý pri nižších teplotách znižuje elasticitu a môže prasknúť.

bazén

Kostrový bazén
Výrobcovia odporúčajú demontovať a skryť bazén pod strechou, ale prax ukazuje, že štruktúra je schopná prezimovať aj vonku bez poškodenia. Pri skladovaní na otvorenom priestranstve sa však prvky rámu hrdzavejú skôr a PVC plášť trpí slnečnými lúčmi. Voda z bazéna musí byť vypúšťaná (môžete nechať len pár centimetrov v dolnej časti) a steny misy by mali byť ošetrené antiseptickými a dôkladne umyté. Ponorený bazén s pevnými (plastovými, kovovými) stranami na zimu by mal zostať plný. Bez vody sa miska vytlačí mraziacou pôdou, deformuje sa a môže prasknúť. Napriek tomu musí byť hladina vody znížená tak, aby bola 10-20 cm pod vstupným otvorom.

More From Author