FedEx odmietol doručiť telefón Huawei do USA

Tento týždeň sa autori časopisu PC Magazine  pokúsili poslať mobil P30 z britskej kancelárie do USA a boli veľmi prekvapení, že ho našli o pár dni neskôr. Keďže odosielateľ identifikoval telefón na číslo IMEI, od začiatku bolo jasné, že krabica obsahuje telefón, ale balík bol skutočne odoslaný z Londýna do Indianapolisu od britského Parcelforce až po amerického partnera  – až do vzniku právneho problému a zásielka sa vrátila do Spojeného Kráľovstva. Podľa priloženého oznámenia to bol problém „vlády Spojených Štátov a Čínskou vládou“.

fedex.jpg

Kľúčové bolo, že sa neuviedol žiadny špecifický zákon; spoločnosť jednoducho rozhodla, že by radšej nerobila problémy s príchodom, ak by to bolo kóšer alebo nie. Ľudia s PC Magazinu skontrolovali cez UPS, ktorý povedali, že by radi prijali takúto zásielku. Skontrolovali aj s čínskou firmou, ktorý povedali, že ide o úplne nesprávnu interpretáciu amerických príkazov.
V uplynulých mesiacoch  došlo k preliatu prekrývajúcich sa obmedzení na čínsku vládu, často z konfliktných dôvodov. Firma bola nejakú dobu v tichej čiernej listine amerických dopravcov, ale v súčasnosti je výslovne zakázaná sieťam v USA a partnerstvám s americkými technologickými spoločnosťami. Nič z toho výslovne nevylučuje štátnu príslušnosť Anglicka, ktorá by prepravovala riadne zakúpený telefón do Ameriky.

nákladní letadlo.jpg

Znepokojujúce je, že na to neexistuje žiadny jasný cieľ. Žiadny z výkonných príkazov proti spoločnosti nebol zameraný na to, aby bolo ťažšie prepravovať mobily do Ameriky. Žiadna americká firma, ktorá by túto firmu podporovala, je už ťažké dostať telefón P30 do NA siete, takže výkonný príkaz, ktorý by ukončil túto medzeru, by nemal cenu za tie všetky problémy.
V dôsledku toho je ťažké sledovať logiku blokovania jednotlivých telefónov. Ak ste chceli začať predávať P30 v USA, lodné jednotlivé jednotky by bol dosť zlý spôsob, ako to urobiť. Prúd neobchodných telefónov je sotva hrozbou pre americkú integritu siete a ich odrezanie má skutočne negatívne dôsledky.               

More From Author