Párový rozhodca

Problém vo vzťahu nebýva ničím výnimočným. Občas sa vyskytne v každom páre bez ohľadu na to koľko rokov, či mesiacov sú svoji. Je to normálne, ale treba sa s tým popasovať, čo najlepšie viete. Nie pred tým utekať a neriešiť to. Problémy neodídu, stále pretrvajú a vy ich budete musieť tak či tak vyriešiť neskôr, ale vo väčšom meradle.
Prečo je nevýhodné ťahať do svojich problémov tretiu zainteresovanú osobu z rodiny alebo blízkych?dve lienky

  1. Nie je nestranná.

Väčšinou, keď sa niekomu zdôverujete, tak je vám ten človek nejakým spôsobom blízky. To znamená, že je vaša rodina alebo priateľ. Ten však nepozná vášho partnera tak ako ho poznáte vy, preto nevie objektívne zhodnotiť vaše problémy alebo krízy, v ktorých sa nachádzate. Pokiaľ sa neporadíte s niekým nestranným, tak nezískate nestranný názor. Daná osoba vám blízka má rada vás a preto sa nemusí objektívne vyjadrovať.

  1. Nevidí do vášho vzťahu, tak ako vy dvaja.

Vaše problémy sú vaše. Vznikli medzi vami a nikto iný ich za vás nevyrieši. Všetko si riešte medzi sebou a hlavne spolu komunikujte. To je základ vzťahu – komunikácia. Bez nej vám to fungovať nebude. Pokojne sa rozprávajte aj o iných veciach, ale hlavne spolu komunikujte, pretože keď prestanete, tak je to začiatok konca.pár v poli

  1. Vy si problém vyrozprávate, ale daná osoba už nikdy nebude mať taký názor na vášho partnera ako predtým.

Vaše problémy sa vyriešia a vy na ne budete chcieť zabudnúť, no stále tu bude niekto, kto o nich vie tiež a ten si ich určite zapamätá ešte viac ako vy. Môže vám to neskôr pripomínať a na vášho partnera už nikdy nebude mať taký dobrý pohľad ako predtým pred touto udalosťou. Vedieť bude taktiež iba jednu verziu, takže skutočnosť môže byť úplne niekde inde alebo uprostred.
Nezabudnite, že sa neoplatí zahadzovať niekoľkoročný vzťah pre nejaký problém, ktorý sa určite dá vyriešiť. Ďalší vzťah má menšiu pravdepodobnosť úspechu ako ten prvý.

You May Also Like

More From Author