Egypt : raj na zemi

Egyptské strediská sa už dlho stávajú klasickou dovolenkou na pláži. Počas celého roka sa do pobrežia Červeného mora spúšťajú tisíce zúfalých surférov, nadšení potápači, dvojica hľadajúca pokoj a ticho a rodiny s deťmi a mládežníckymi spoločnosťami. Omámení teplým slnkom, teplým morom, orientálnou pohostinnosťou a zaujímavou zábavou sa turisti znovu a znovu vrátia do krajiny piesku, faraónov a pyramíd.

pyramidy

Kedy ísť?
V skutočnosti sa kúpacia sezóna v Egypte nezastaví počas celého roka, dokonca ani v zime, egyptské letoviská naďalej rozmaznávajú turistov teplým a slnečným žiarením. Predpokladá sa, že najpriaznivejší čas na návštevu tejto krajiny je jeseň. V tejto dobe nie je počasie v Egypte príliš horúce, ale pohodlné na opaľovanie a plávanie. V zime je možná plnohodnotná dovolenka na pláži, ale nezabudnite na pobrežné vetry, ktoré môžu v niektorých strediskách znehodnotiť náladu.
S nástupom leta v Egypte začína skutočné teplo. Zvyčajne bola návšteva egyptských letovísk v tejto dobe nežiaduca, ale v poslednom čase rastie počet turistov, ktorí idú do Egypta práve v lete. Nemožno povedať, že plážová dovolenka v Egypte v letných mesiacoch bude neúspešná, avšak je nepravdepodobné, že by ste ju kombinovala s exkurziou v dôsledku tepla.

sahara

Plážové letoviská Egypt
Hurghada je najstaršie letovisko v Egypte, ktoré z roka na rok priťahuje obrovské množstvo milovníkov histórie, potápania a tých, ktorí snívajú o jednoduchej relaxácii na pláži. Hurghada je ideálna pre rodiny s deťmi, mladé páry a tých, ktorí dávajú prednosť outdoorovým aktivitám. Všetky pláže v meste Hurghada sú piesočnaté s jemným dnom, iba na niektorých plážach nachádzajúcich sa v severnej časti mesta sa nachádzajú koraly, v ktorých sú skrytý morský ježkovia. Dovolenka na pláži v Hurghade môže byť neúspešná až v neskorých jesenných a zimných mesiacoch, pretože v tomto čase z Červeného mora vyrazia nepríjemné silné vetry.
Šarm el-Sheikh sa rozprestiera niekoľko desiatok kilometrov pozdĺž Sinajského polostrova. Miestne pláže tvoria väčšinou koraly a sú považované za sen fanúšikov potápania, ale pre malé deti a milovníkov plytkej vody sú nepohodlné.
Vodca medzi najkrajšími letoviskami v Egypte je Dahab. Nachádza sa v zálive Aqaba Červeného mora a ponúka vynikajúce možnosti pre surfovanie a rekreáciu mládeže. V Nuweiba sa bude páčiť tým, ktorí túžia po pokoji a samote, a Makadi Bay s odľahlými malebnými plážami je zas dokonalým letoviskom pre romantický výlet.

You May Also Like

More From Author