Retro gaming online, bez inštalácie

Ak ste vyrastali v dobe, kedy boli populárnymi videohry na Ninento, Segu, či Playstation 1, určite vám tieto videohry trochu chýbajú. Dnes už majú úplne inú podobu. Tieto staré „vykopávky“ už v bežných obchodoch dávno nezoženieme. Jedine na Amazone, alebo podobných amerických webových stránkach, ktoré ponúkajú úplne všetko. Prečo si to ale komplikovať a objednávať tento tovar z Ameriky, ak k nemu máme prístup zadarmo? Stačí ak máme internet a pripojenie k webovým stránkam.

herní konzole

Prvou, najlepšou možnosťou je, stiahnuť si z webových stránok emulátor. MAME emuluje všetky arkádové klasiky, VirtuaNES zasa nintendové a K Fusion zasa segové. Emulátor ePSXe asi netreba predstavovať. Bezchybne a v super podobe emuluje Playstation 1. Hry dokážeme z týchto www stránok stiahnuť takisto a keďže majú málo megabajtov, stiahneme ich veľmi rýchlo.

Je tu ale i druhé riešenie. Nájsť tieto starožitnosti online a netrápiť sa inštaláciou či sťahovaním. Cez internetový vyhľadávač napíšeme retro games online, alebo old games online, skrátka niečo v tomto zmysle. Vyhľadávač nám nájde určitú stránku, zvyčajne bude prvá alebo druhá v poradí. Na tejto stránke nájdeme mix všetkých týchto starých hier, ktoré bývali populárne. Žiadna inštalácia nebude potrebná, jedine Flash Player, no to iba v prípade, že nemáte aktuálnu verziu. Stránka nám ponúka ozaj veľké množstvo všetkých týchto starožitností, ktoré si dokážeme predstaviť.

počítač

Na ukážku vám ich pár predstavím, isto budete vedieť, o čom je reč.
Klasický Bomberman, Mega Man, Final Fight, Crash Bandicoot, Tekken 3 a mnoho, mnoho ďalších. Povedal by som že všetky, ktoré predstavujú éru klasík, arkád, dokonca i pomerne kvalitky na PS 1. Skrátka úplne všetko, čo je už považované za retro gaming. A bez inštalácie!

konzole

Navyše máme prehľadné menu, pomocou ktorého sa nám bude vo výbere ľahko orientovať podľa kategórií. Myškou nabehneme na Play Games a vyberieme si z ponuky, ktorú videohru, z ktorej hernej konzole si chceme práve zahrať. Ak si nie sme istí a nič nás momentálne nenapadá, v úvodnom menu máme vybraté hry, ktoré sú momentálne na danej stránke najnavštevovanejšie a najpopulárnejšie.

More From Author