Resident Evil 7: Hororová časť legendárnej série, ktorá prekročila štandard

Aj napriek tomu, že nadpis možno pôsobí negatívne, má symbolizovať úvod k veľmi pozitívnej recenzii z hľadiska originálnosti, grafiky, deja a faktu, že titul sa nebál z viacerých hľadísk vykročiť iným, avšak veľmi zaujímavým smerom.
Viem, že v súčasnosti je hitom týchto sérií remake úspešného titulu Resident Evil 2, takisto som si vedomý, že na svetlo sveta sa dostal prvý trailer k Resident Evil: Project Resistance pre rok 2020.Les, stromy, hororová atmosféra.jpg
Pri všetkej úcte o remakeu nepíšem, nekúpil som si ho, nehral som ho,… môže byť skvelý, ale príde mi, že je to stále to isté klišé,… no a o druhom zmienenom titule mám znalosť len z cca minútového traileru, a to je k napísaniu článku úboho málo. Ktorý titul ma však úprimne a od prvého okamžiku hrania upútal a ktorý si myslím, že je zaujímavý dodnes, je práve Resident Evil 7 z roku 2017.
Spustíte hru, menu je pomerne minimalistické, nič extra,… ale zrejme ide o zámer nihilistickej atmosféry. Následne začnete novú hru,…
Neprišli ste strieľať „zombíkov“, nie ste v úlohe Leona či iných známych hrdinov, nevidíte pred sebou postavu, nenaskytne sa vám očakávaný pohľad a perspektíva ako z predošlých titulov.
Zato orientácia kamery sa snaží byť veľmi reálna a aj z hľadiska deju naozaj nemá ďaleko od veľmi vydareného „found footage“. Doslova máte pocit, že postavu neovládate, ale že tá postava ste vy. A nejde o ostrieľaného hrdinu, ste v koži priemerného, zato však milujúceho a oddaného človeka, ktorého však čaká zlý osud.

  • A v tomto, ako aj v prepracovanej grafike je podstata desivého, no práve preto kvalitného hororového a „reálneho“ zážitku.

Rozbitá, zanedbaná a špinavá miestnosť.jpg
Ocitáte sa v lese, pred chvíľou ste vystúpil s auta, nakoľko ste zaparkovali na lokalite, kde sa má nachádzať vaša už tri roky nezvestná žena (alebo partnerka). Po pár minútach grafickej nádhery a zároveň desivého prostredia objavíte zanedbaný dom. Vstúpite doňho a nastupuje atmosféra, ktorú by som odporučil každému, len nie ľudí so slabým srdcom, mladším ročníkom a citlivejším povahám.

  • Hra je dostupná pre PS4, Xbox One a PC a ešte reálnejší zážitok poskytuje s VR

You May Also Like

More From Author