Základné informácie o mobilných domoch

Mobilné domy Euromobilní domysi postupne obľubujú aj ľudia u nás. Ak ste sa pre toto, ešte stále nie úplne tradičné, riešenie bývania rozhodli i vy, prinášame vám niekoľko základných informácii o týchto stavbách na kolesách. Na základe nich sa vám bude možno lepšie rozhodovať pri ich kúpe a následných úpravách.Dom zavesený na balónoch, lietajúci nad krajinou v oblakoch

Rozmery
Najbežnejšími rozmerom mobilných domov býva deväť krát tri metre. Natrafíte však i na kúsky s inými – netradičnými rozmermi a tvarmi. Medzi ďalšie klasické rozmery patria domy o veľkosti:

  • 8,8 metra krát 3,8 metra
  • 11,0 metra krát 3,7 metra
  • 8,5 metra krát 3,3, metra
  • 9,4 metra krát 3,2 metra

Výška mobilných domov sa pohybuje okolo dva pol až troch metrov. Vo vnútri, teda budete mať k dispozícii asi dva metre do výšky. Musíte totiž počítať aj s materiálom, ktorý j epoužitý na streche domu.
Pokiaľ by vám však takáto výška stropu nevyhovovala, nie je problém zohnať aj vyššie domčeky. Ďalšou možnosťou ej ich prerábka, respektíve navýšenie.

Hmotnosť klasického mobilného domu sa pohybuje medzi dvoma až piatimi tonami. Nemýľte si ich s karavanmi. Na rozdiel od nich, totiž tieto domčeky nie sú určené na časté prevážanie. Na samotný prenos potrebujete auto s takouto nosnosťou a samozrejme i ťažným zariadením. Najlepšie je, ak budete nakupovať u predajcov, ktorý majú prevoz na vami určené miesto už v cene.Domček s presklenými stenami a zeleným trávnikom s bazénom

Z čoho všetkého sa mobilný dom skladá?
Mobilný dom má viacero častí, bez ktorých, by v podstate nebol mobilným domom. Hovoríme napríklad o ráme, ktorý je vo väčšine prípadov, vyrobený z oceľových profilov. Slúži na to, aby bol dom stabilný. Zároveň je súčasťou podvozku, vďaka ktorému je možné takýto domček premiestňovať.
Samozrejmosťou sú bočné steny a podlaha. Strecha je pokrytá hliníkom alebo pozinkovaným plechom. Tieto materiály môžeme označiť za ľahké, no zároveň odolné. Preto sa pri mobilných domoch využívajú najčastejšie.

You May Also Like

More From Author