Prečo potrebujeme domácich miláčikov?

Prioritná úloha psa v minulosti bolo stráženie majetku. Človek si psa domestikoval kvôli tomu, aby ho chránil, rovnako jeho rodinu a jeho domov. Taktiež boli psy výnimočnými lovcami, preto boli bežnou súčasťou pri lovoch zveri, okrem toho že zver zavetrili, vedeli ju aj zastaviť. Postupom času, vývojom jednotlivých dôb a zmenou spoločnosti sa postavenie psov podstatne zmenilo. Aj v súčasnosti slúžia ako ochrancovia, no vo väčšej miere, vplyvom rôznych šľachtení sa dostali do našich životov ako právoplatný členovia rodín. Dnes si už životy bez nich nedokážeme predstaviť, stali sa z nich naši verní spoločníci a kamaráti, ktorí nám život robia krajšími.

domáci miláčikovia

Psy ľudí milujú, rovnako aj ľudia psov. Mať doma psíka či iné domáce zvieratko má však omnoho väčší význam, ako ste možno tušili. Nič nám nezlepší náladu tak, ako náš štvornohý kamarát. Kontakt so zvieraťom zdvíha našu úroveň šťastia a zvyšuje hladinu endorfínov v mozgu (čiže hormónov šťastia), keď prídete domov po náročnom dni a máte domáce zvieratko určite viete, že Vám okamžite vyčaruje úsmev na tvári. Privíta Vás s obrovskou láskou a radosťou a Vy razom zabudnete na deň, ktorý Vám nevyšiel podľa Vašich predstáv. Pes nám zároveň zabezpečí dostatok pohybu, nakoľko s ním musíme ísť na prechádzku niekoľkokrát denne a neustále za každého počasia, čo prospieva nielen jemu, ale aj človeku.

najlepší priateľ

Trávenie času so svojim štvornohým kamarátom má zázračný vplyv aj na psychiku človeka, vtedy je človek pokojnejší, postupne odbúrava stres a celkovo sa upokojí. Vďaka psovi sa nebudete cítiť nikdy osamelo, a to nielen v prípadoch keď bývate sám. Psík Vám bude robiť spoločnosť ako doma, tak vonku, kde Vám stopercentne zabezpečí kontakt s ostatnými ľuďmi a vďaka nemu získate nových známych, možno aj priateľov, ktorých by ste inak nikdy nestretli. Mať domáce zvieratko má samé výhody. Urobí z Vás zodpovednejšieho človeka a zároveň Vás naučí, ako má vyzerať pravá a úprimná láska každú minútu Vášho života.

More From Author