Pes v byte?

Estimated read time 3 min read

Vaše deti by chceli, aby ste im kúpili krásne nové šteniatko? Budú sa vedieť o neho vaše deti postarať? Čo to obnáša mať psa? Verte mi, že to nie je také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Mať krásne malé šteniatko by chceli všetky deti. No veľa detí by starostlivosť o psa omrzela už aj o týždeň. O malé šteniatko sa treba veľmi starať. Šteniatko potrebuje pravidelné kŕmenie, kúpanie, chodenie von na prechádzky, a musíte ho veľa vecí naučiť. Na naučenie šteniatka, aby poslúchalo na rôzne príkazy a pokyny, je vynikajúcim miestom cvičisko, ktoré je určené práve pre psov.

 

bojové plemeno

 

Majitelia by si mali dať námahu a so svojím psíkom chodiť na takéto cvičisko. Šteniatku sa musia veľmi venovať a cvičiť ho aj každý deň. Poznáte najznámejšie povely pre psa, akým je sadni, ľahni, prevaľ sa alebo aport. Aj váš psík by to mal vedieť. Aby z neho vyrástol poslušný pes, je dôležité práve vycvičenie. Ak túžite mať psa, musíte si ujasniť aj výdavky, ktoré vznikajú pri psovi. Veterinárne ambulancie a kliniky nie sú vôbec lacné, ale pre psíka potrebné. Od malička chodíte na rôzne injekcie, proti iným chorobám a podobne.

 

šteniatko

 

Každé ošetrenie či lieky si musíte zaplatiť. Raz ročne sa platí aj daň za psa, no ku psovi patria aj ďalšie poplatky. Krmivo pre psa budete kupovať neustále, čo tiež nie je lacná záležitosť. Pred kúpou psa si to dôkladne premyslite, nakoľko sa môže stať, že nebudete mať peniaze na svoje základné potreby. Ak bývate v byte, susedom by sa nepáčilo, že váš pes neustále šteká, keď nie ste doma. Zvážte pre to aj rôzne dovolenky alebo si budete preňho zaplatiť napríklad psí hotel. Tam sa o psíka postarajú, kým vy budete na dovolenke, no tiež to nie je lacná záležitosť. Mať psa nie je ľahké. Pes potrebuje pravidelne ponaťahovať labky práve venčením a výbehom po trávniku. Po psovi vždy pozbierajte jeho hovienka. Susedia sa vám odvďačia.

You May Also Like

More From Author