Počítačové hry – strata času alebo naopak ?

Či už si to uvedomujeme alebo nie, toto je doba online sveta a online svet je spojený s hrami. Počítačový herný priemysel je na vzostupe a tak ako rastie technologický pokrok a vývoj tak rastie a vyvíja sa aj herný priemysel. Trh je presýtený rôznymi druhmi a typmi hier. Otázkou však je, je vhodné tráviť čas pri hrách ? figurky.jpg
Poznáte to, deti. Deti a hry, to ide k sebe, vždy išlo a vždy pôjde. Deti sa proste radi hrajú a v dnešnom svete, vo virtuálnej realite je naozaj ohromné množstvo hier a možností ako tráviť čas. Častokrát však čas strávený za hrami, je na úkor úloh alebo dokonca pohybovej aktivity. Čo je veľmi nebezpečné a ako rodič si na to musíte dávať pozor. Pohyb je dôležitý nie len pre deti ale pre každého.
Späť ale k hrám. Áno alebo Nie ? Jednoznačne áno, ale s mierou. Ako sa vraví, všetko len s mierou. Hry podporujú kreatívne myslenie. Kreativita je kľúč k úspechu, predstavivosť a kreativita, fantázia. To všetko sú veľmi cenné kvality, ktoré nie len vaše dieťa, ale aj vy môžete plnohodnotne využiť vo svojom živote.
Hry ako náučný a poznávací materiál. V dobe virtuálnej reality sa z hier nestávajú len bezduché „klikačky“ ale sú to hotové majstrovské diela, kde sa môžete aj čo to priučiť.videohry.jpg
Hry ako nová forma kníh. Áno, čítate správne, hry ako nové, moderné knihy. Mnohé z hier, sú doslova a do písmena majstrovské diela, ktoré vás vtrhnú do deja a pohltia vás. Je to ako sledovať film a zároveň byť jeho súčasťou. Takéto hry zároveň podporujú vaše myslenie, predstavivosť ale aj reflexy.
Nebezpečenstvá pri hrách. Je ich veľa, nebudeme si klamať. Či už je obsah vhodný, alebo násilný, dokonca rastie popularita agresívnych hier so sexuálnym obsahom, na ktoré si musíte dávať veľký pozor, hlavne pre dobro a zdravý vývoj vašich detí.
Hrani je realita. Je veľmi dôležité vedieť rozoznať, čo je realita a čo nie.
Hry vedia byť milou a zaujímavou aktivitou vašich dní, vedia rozšíriť vaše obzory a uniesť vás na úplne iné miesta, do rôznych dejov. Berte to ale zdravo a s nadhľadom a bavte sa. Predsa sú to hry a ich úlohou je pobaviť a zahrať sa.

You May Also Like

More From Author