Moderný dizajn a praktická úspora miesta. Túto možnosť poskytujú posuvné dvere zo skla

Výber a umiestnenie dverí dnes môže predstavovať zaujímavé alternatívy z hľadiska prevedenia, materiálu a spôsobu ich otvárania. Nie sú to už teda len klasické dvere otvárané do krídla, ale popularite moderných interiérov sa začína tešiť posuvné otváranie a prevedenie dverí zo skla. Faktorom záujmu je teda takisto údaj, akým je sklenené posuvné dvere cena.
O výhodách posuvného otvárania si napíšeme ochvíľu, najskôr si však objasnime výhody skleneného materiálu.Biele dvere, stena.jpg
Je pomerne známe, že sklo opticky zväčšuje priestory a rovnako má schopnosť do interiérov prepúšťať svetlo. Výsledkom sú vzdušné a zdravo presvietené miestnosti. V spojitosti s cekoskleneným dizajnom však rozhodne nesmieme opomenúť voľným okom viditeľnú stránku- neuveriteľne elegantný dizajn a estetické vlastnosti, ktoré nemajú problém s prispôsobením sa viacerým štýlom interiérov.
Aké výhody ale prichádzajú s posuvným otváraním?
Najznámejšia a vlastne prioritná výhoda v spojitosti s týmto princípom je schopnosť šetriť miestom.
Na rozdiel od klasických sa tieto doslova neotvárajú, ale posúvajú po pojazdnej lište. Princíp pôsobí nadčasovo, no takisto so sebou prináša funkčnú stránku najmä v prípade menších miestností, v ktorých túžite získať miesto akýmkoľvek dostupným spôsobom. A voľba posuvných dverí je jedným z najfunkčnejších riešení. Posúvanie, respektíve zasúvanie nezaberá žiadne miesto navyše.
Ďalšou výhodou, ktorá sa spája s touto alternatívou je bezbariérový vstup, čo do vášho interiéru prinesie komfortné vlastnosti. Pojazdné lišty sa nenachádzajú na zemi, ale sú inštalované na stene alebo na strope, čím vzniká nadmieru pohodlný vstup do miestnosti, ktorý navyše neobmedzuje ani ľudí na vozíku.Obývacia izba.jpg
Umiestnenie posuvných dverí nám poskytuje takisto širšiu možnosť z hľadiska variability priestoru, ktorý vďaka špecifickám vlastnostiam týchto dverí dokážeme využiť bohatým spôsobom. Následne je napríklad možné jednoducho prepojiť kuchyňu s jedálňou alebo obývacou izbou.

You May Also Like

More From Author