Zvoľte si tú správnu intenzitu a farbu LED svetla

Základnou súčasťou miestností je ich osvetlenie a to, akú formu svetla v nich použijeme. Úlohu tu zohráva jeho intenzita a farba čo sú faktory, ktoré je najlepšie prispôsobiť konkrétnym častiam interiéru. A v každej z týchto častí, respektíve miestností chceme dosiahnuť tú najlepšiu atmosféru. A pre prípad, ak hľadáte šikovné podsvietenie nejakého konkrétneho objektu dekoračným a farebným svetlom, ideálnou možnosťou budú RGB LED pásiky 3m IP65 Led Produkt. Poďme sa však na led svetlá pozrieť všeobecne a hlavne na to, akú teplotu chromatickosti poskytujú. Každá z tejto teploty svetla má svoje špecifické vlastnosti a je vhodnejšia ku konkrétnejším požiadavkám.

žiarovky, svetlá

Teplota chromatickosti sa udáva v Kelvinoch (K) a čím je tento údaj vyšší, tým môžeme očakávať viac biele (chladnejšie) svetlo.

Studená biela (6 500 – 9000 K) nie je špecifická pre bežnú útulnú atmosféru v domácom interiéri. Pretože ako bolo spomenuté vyššie, má ľadovo bielu farbu a ide z neho skôr chladivý až mrazivý pocit, pričom na samotnú farbu tejto intenzity nie je ľudský zrak ideálne prispôsobený, resp. zvyknutý. S takýmto svetlom sa preto najčastejšie stretávame napr. v lekárskych alebo výrobných priestoroch.

ruka drží žiarovku

Denná biela (4 500 – 6 500 K) pôsobí najviac prirodzeným dojmom, konkrétne je veľmi podobná dennému svetlu. Pôsobí sviežo, umožňuje sústrediť sa a svojim spôsobom nás dobíja dennou energiou, čo oceníme napríklad pri rôznych aktivitách. Na druhej strane pôsobí na náš zrak jemne, prirodzene a výrazným spôsobom naše oči nepoškodzuje.

Teplá biela (2 700 – 3 500 K) a jej vizuálny vplyv je najlepšou prezentáciou toho, čo si predstavíte pod pojmom útulné osvetlenie v domácnosti. V tomto prípade ide o sfarbenie skôr do žlta a pôsobí príjemne hrejivým dojmom. Na ľudí pôsobí komfortným dojmom a dokáže sa postarať o potrebné domáce pohodlie.

More From Author