Zariaďujte podľa seba

Pre svojich rodičov ostanete navždy deťmi. Je jedno, či máte 5 alebo 35. Nielen deti, ale často aj rodičia potrebujú určiť jasné hranice. V inom prípade aj napriek tomu, že sa odsťahujete vám vyberú nábytok, alebo natrú steny svojou obľúbenou pastelovou farbou. Napriek tomu, že vy by ste už chceli moderné fototapety. Rodičia sú skvelí a zaslúžia si vďaku. Aj oni stáli kedysi pred rovnakou dilemou. Buď si spravili po svojom skôr alebo neskôr. Niekedy musíte povedať „stačí“ aj vy. Lepšie ešte dnes si povedať: „Ja si to chcem spraviť po svojom.“ Veď ste sa presťahovali, aby ste bývali podľa vlastných predstáv.

rodiče

Ako na to, aby vlk bol sýty a ovca celá?

Vaši rodičia by spravili pre vaše dobro takmer všetko. Okrem toho, že vás nechajú o sebe rozhodnúť samostatne. Rodičia vychovávajú svoje malé deti k samostatnosti. Existujú 2 hraničné chyby rodičov vo výchove detí. Prvou je slabý a bezradný rodič, ktorý nedokáže účinne vymedziť hranice a poskytuje dieťaťu slobodu bez pravidiel. Druhým hraničným správaním je autoritárska tvrdá výchova bez pripustenia vlastného názoru. Po opustení rodinného hniezda a získaní práce ste dospelý a zodpovedný za svoje úspechy. Ak sa zariadite po svojom dnes, nebudete rodičom zajtra vyčítať vlastný neúspech. Urobte si veci podľa seba, aby na vás boli rodičia hrdí.

matka

Rodičovstvo zahŕňa dva aspekty. “ Emočný vzťah na škále od vrelosti ku chladu a miera kontroly, teda vyžadovanie disciplíny a dodržiavania pravidiel. V dospelosti môžete vychovávať svojich rodičov. Nezabudnite však udržiavať vrelé vzťahy s rodičmi. Vďaka nim ste vyštudovali a bývali doteraz ako v bavlnke. Máte právo zariadiť sa inak, ako to bolo pôvodne v pláne. Nebojujte s rodičmi, ale so zmenou nábytku. Ak rodičia uvidia, že to naozaj chcete, isto vás podporia. Zariaďte sa po svojom!

You May Also Like

More From Author