Nosia hodinky radšej páni alebo dámy?

To je naozaj otázka, však? Kto nosí hodinky na ruke radšej, páni alebo dámy? Všeobecne sa výrobcovia často zameriavajú práve na pánske hodinky, prípadne dnes už aj unisex, ktoré môžu nosiť ozaj všetci. Z toho sa dá predpokladať aj to, že páni nosia hodinky radšej! Mnohí údajne nosia hodinky zo zvyku, pre mnohých je to určitý imidž a prestíž. No a dnes samozrejme hrajú prim inteligentné prípadne hybridné hodinky. Niektoré zisťovania ukázali, že pomer je 53 % mužov nosí hodinky a 47 % žien na svete, čo je, na druhej strane, takmer vyrovnané. Je teda naozaj veľmi ťažko povedať, či ženy alebo muži. Možno závisí aj konkrétne kde, v akej kultúre a národnosti, by sme toto zisťovanie uskutočňovali.

hodinky pánské

Na ktorej ruke sa nosia správne hodinky?

Otázkou je aj to, na ktorej ruke by sa mali hodinky správne nosiť. Zistili sme, že oba varianty sú správne! Bežne sa hodinky síce väčšinou nosia na ľavej ruke, ale ak by ste si ich chceli dať na ruku pravú, vôbec nič sa nestane! Keďže je väčšina populácie práve pravákov, je ľahšie hodinky ovládať, keď sú na ľavej ruke, je to oveľa praktickejšie. Avšak etiketa o tom, na ktorej ruke by mali byť, striktne nehovorí nič. Či už ide o dámske hodinky alebo tie pánske, môžeme si ich umiestniť naozaj tam, kde je to pre nás pohodlné. Zväčša je to však na ruke, ktorou nepíšete, aby ste mohli hodinke lepšie ovládať.

dámské hodinky

Pod alebo nad košeľou? Čo hovorí etiketa?

Naopak etiketa sa vyjadruje k tomu, ako by sa mali hodinky nosiť v prípade obleku a košele u pánov. Rozhodne by mali byť umiestnené tak, aby pod košeľou nevyčnievali celé. Určite sa nenosia ani na košeli, aspoň nie podľa klasickej etikety. Keď máte na ruke v obleku a košeli hodinky a ruky máte spustené voľne nadol vedľa tela, môže byť vidno maximálne polovicu vašich reprezentatívnych hodiniek.

You May Also Like

More From Author