Kosenie trávnika

Estimated read time 3 min read

Elektrické zariadenia sa vyskytujú všade okolo nás. Neustále s nimi vykonávame nejakú činnosť. Bez nich by sa nám ťažko robili niektoré úlohy. Doma používame práčku, sušičku, umývačku riadu, vysávač, ale napríklad aj taký obyčajný kávovar či rýchlovarnú konvicu. Denne používame aj sporák, kde si pripravujeme rôzne druhy jedál. No, ak vlastníte aj záhradu, na záhradu potrebujete množstvo elektrického zariadenia a elektrických nástrojov. Chystáte sa pokosiť svoj trávnik okolo vášho rodinného domu? Na  kosenie potrebujete vhodnú a správnu kosačku. Ručne by sa vám táto činnosť nedala ani vykonať.

dom s pokosenou trávou

Kosačky poznáme rôzne. Najčastejším druhom sú kosačky, ktoré sa nabíjajú na batériu. Nepotrebujete sa stále naťahovať s káblom, ktorý trčí z vašej kosačky a zavadzia vám pri kosení. Kosačky musia byť pripojené k elektrickej energii. Tie bezkáblové majú v sebe batériu, ktorú je nutné dobíjať, aby ste mohli nerušene kosiť aj hodinu. Hodina na kosenie trávnika je ideálnou dobou, nakoľko veľakrát vlastníte rodinný dom, okolo ktorého nemáte veľa trávy na kosenie. Na kosenie veľkých plôch sa  vám zíde traktorová kosačka. Také používajú aj ľudia, ktorí kosia parky alebo veľké plochy v mestách, či na dedinách.

kosačka

Kosenie malých plôch môžete vykonávať aj počas víkendov. Víkend je ideálnym časom, kedy sa nemusíte ponáhľať do vášho zamestnania, nemusíte deti odvážať do škôl a máte priestor na záhradné činnosti. Niektorých mužov kosenie trávnika veľmi baví a robí túto činnosť s radosťou. Venujte sa vašej záhradke naplno, aby vám krásne pokosený trávnik závideli aj vaši susedia. Pri kosení použite takú kosačku, ktorá vám bude vyhovovať. Používajte tiež pracovné oblečenie, ktorému nevadí, ak sa zašpiní. Určite nekoste v oblečení, ktoré nosíte do práce alebo na bežné nosenie. Ideálnym oblečením na kosenie vášho trávnika sú montérkové nohavice a staršie tričko, ktoré po kosení necháte vyprať v práčke. Na kosenie je vhodná pracovná obuv, ktorá je navyše vyrobená z pevného materiálu, čím zaručí, že sa vám pokosená tráva nedostane do ponožiek.

You May Also Like

More From Author