Ako sa na Slovensku dostanete k zlatu?

Chceli by ste investovať do zlata? Ide v mnohých prípadoch o cestu, ktorú odporúčajú skúsení investori a zlaté tehličky majú svoje bezkonkurenčné výhody, predovšetkým z hľadiska stálej a cennej hodnoty. Stálej hodnoty, ktorá má navyše tendenciu rásť. Čo je napríklad rozdiel oproti neistej hodnote klasických peňazí alebo mnohých akcií či dlhopisov.

placka na červené podkladu

Národná banka Slovenska NBS ale žiadne investičné zlato nepredáva. Ak o túto formu investície máte záujem, musíte navštíviť špecializovanú predajňu v našom hlavnom meste, konkrétne ide o mincovňu na Dunajskej ulici 68. Práve týmto spôsobom dokážete sprostredkovať prievoz zlata na Slovensko zo zahraničia, konkrétne zo susedskej rakúskej centrálnej banky.

  • Slovenskí investori prejavujú záujem hlavne o zlaté tehly švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Ako je to ale s následným vlastníctvom tohto vzácneho kovu? Práve jednoduchá skladnosť a odolnosť sú jeho ďalšími výhodami. Je veľmi trvácny, mobilný a aj malá časť tohto kovu predstavuje hodnotný majetok. Prakticky ho môžete skladovať u seba doma, resp. vo vašom domácom trezore.
Tá skutočná výhoda vlastnenia zlatých tehličiek ale spočíva predovšetkým v ich vysokej a stálej hodnote. V podstate prezentujú pokrytie vašej finančnej istoty. Vo väčšine prípadov sa zlato nekupuje s vidinou rýchleho zbohatnutia, ale skôr ako hodnotné vlastníctvo do budúcna. Práve z dôvodu, že tento kov prakticky nestráca na svojej vysokej hodnote.

placka na krabičce

  • Dá sa rýchlym a komfortným spôsobom speňažiť všade vo svete.

Vieme, že zlato dokáže mať aj podobu mincí. Žiaľ slovenská Mincovna Kremnica a ani mincovne v susednom Česku zlaté zliatky nepredávajú. A v otázke mincí je tu ešte jeden podstatný faktor. Je v nich pridaná zberateľská hodnota, ktorú síce ocení numizmatik, ale pre investora je táto pridaná cena pochopiteľne prekážkou.

More From Author