Pustite sa do podnikania so svojou novou firmou

V podstate každý podnikateľský subjekt, ktorý predáva nejaký tovar alebo ponúka svoje služby verejnosti, to robí pod menom svojej firmy. K tomu, aby bežný človek mohol niečo ponúkať verejnosti a teda rozbehnúť určitú podnikateľskú činnosť, potrebuje mať svoju firmu. Až potom sa vyčlení z radov tých, čo tieto služby iba konzumujú a nemôžu či nemajú záujem ich oficiálne predávať. S vlastníctvom firmy zapísanej v OR SR (obchodný register Slovenskej Republiky) sa z človeka právoplatne stáva podnikateľ, ktorý má právo predávať svoju ponuku širokej verejnosti. Či už ide o predaj produktov alebo služieb.

podnikateľ, psia hlava

Musí ísť ale v takomto prípade o nutnosť založiť si svoju vlastnú firmu?

  • Je to jedna z možností. Založenie vlastnej firmy alebo spoločnosti s ručením obmedzeným je ale zároveň tým najdlhším a najnáročnejším procesom.

Podanie návrhu na zápis firmy do OR SR a následne potreba uviesť a disponovať všetkými potrebnými náležitosťami, v neposlednom rade tento subjekt musí mať zapísané aj nejaké firemné sídlo a pri spoločnostiach s ručením obmedzeným sa musí splatiť základné imanie. Firma sa musí takisto zaevidovať na daňovom úrade z dôvodu DPH.

Všeobecne rýchlejším procesom je kúpa existujúcej spoločnosti. Teda takej, ktorá je zapísaná v OR SR, je zaregistrovaná na daňovom úrade a má zaplatené základné imanie. Predaj sro s dph https://41business.com/predaj-ready-made tento účel plní ideálne a výhodou je v takomto prípade tiež garančná zmluva, že firmy sú čisté, resp. že so sebou novému vlastníkovi neprinesú žiadne nevybavené pohľadávky zo svojej podnikateľskej minulosti.

podanie rúk, biznis

Ak by mal ale záujemca predsa obavu z kúpy spoločnosti, ktorá má za sebou minulosť, môže sa v prípade záujmu orientovať radšej na ready made spoločnosti bez histórie. Tieto vznikli vlastne iba preto, aby čakali na svojho kupujúceho, žiadnu podnikateľskú činnosť zatiaľ nevykonávali.

  • Majú ale vybavené a splnené všetky základné body k tomu, aby sa s nimi mohlo v čo najrýchlejšom časovom období začať podnikať.

You May Also Like

More From Author