Nerezové zábradlie, je tým najlepším, čo môžete dať na svoj balkón, schody alebo terasu. Prečo? Pretože v porovnaní s klasickým železom, je nehrdzavejúca oceľ, nepomerne kvalitnejším materiálom, ktoré ma aj omnoho dlhšiu životnosť. Muž v obleku stojí na balkóne, pri bielom zábradlí.jpg

ladder-4519538_640

Železné zábradlia už neletia

Ešte takých desať rokov dozadu, sa o nerezovej oceli až tak veľa nehovorilo. Taktiež sa nevenovalo toľko veľa pozornosti samotným zábradliam. Dnes je ale všetko inak. Ľudia si čím ďalej, tým viac uvedomujú, že sa naozaj oplatí zainvestovať do kvality, ktorou zábradlia z nerezovej ocele, určite sú.

Najväčším problémom klasického železa, ktoré sa vyrába z obyčajnej železnej rudy je hlavne to, že hrdzavie. Hrdza je vec, ktorej nemôžete stopercentne predchádzať. Železo môžete natierať, pravidelne ho ošetrovať, no absolútna istota, že nezhrdzavie, bohužiaľ neexistuje.

Aj nerezové zábradlie môže podľahnúť korózií

Nerezové zábradlievám dokáže vydržať aj viac ako sto rokov. Sto rokov, to je presný údaj o životnosti, ktorý sa uvádza pri nehrdzavejúcej oceli ako takej. Samozrejme, musíte počítať s tým, že ak bude oceľ pravidelne používaná a navyše vystavovaná negatívnym vonkajším vplyvom, ako je dážď, sneh, voda či slnko, tak s musíte nejaké tie roky od stovky odpočítať. Aj napriek tomu, však môžete počítať minimálne s päťdesiatimi rokmi, počas ktorých, bude vaše zábradlie v dokonalej forme.

1a3c12fb3e9bee6ef997cf294a2e6214

Musíte si dať pozor na jednu vec. Aj nehrdzavejúca oceľ, môže zhrdzavieť. Stane sa tak vtedy, keď oceli nedovolíte dýchať. Nerezové zábradlie, preto nesmie byť nikdy zapustené do betónu alebo priamo do hliny. Sem tam si skúste všimnúť aj miesta, kde sú skrutky, pretože ani pod nich, nemôže prúdiť vzduch. Aby ste to pochopili správne, nehrdzavejúca oceľ nebude hrdzavieť len vtedy, ak bude mať priamy kontakt s kyslíkom. Inak na ňom nevznikne dôležitá ochranná vrstva a vaše zábradlie, po čase, zhrdzavie rovnako ako to klasické zo železa.