Keď už na konci osemdesiatych rokov slovinský motocyklový pretekár Igor Akrapovič nemohol ďalej znášať nekvalitné výrobky ponúkané pretekárom vo východnom bloku. A keď končil so svojou kariérou, rozhodol sa založiť firmu vlastní, nesúci jeho meno. Táto spoločnosť, sídliaca blízko dediny Ivancna Gorica a vyrábajúce výfuky k motorkám a vozidlám, sa na motorkárskom poli prvýkrát predstavila v roku 1990 a dnes sa už jedná o špičku v obore. V roku 1994 ponúkla svoje služby pretekárom a od tej doby mala zaručený rast.
Teraz zamestnáva okolo tisícky pracovníkov a spolupracuje s veľkým množstvom motocyklových a automobilových tímov po celom svete , získala si ich totiž užívaním najnovších technológií a materiálov (podnik disponuje tiež svoju vlastnú zlievárňou titánu). Dôkazom budiž číslo viac ako sto svetových šampiónov, ktorí výfukové systémy Akrapovič využili.
ROZDELENIE VÝFUKOV AKRAPOVIČ https://www.eres-racing.sk/vyfukove-koncovky-pre-motocykle-akrapovic-devil-arrow-yoshimura-termignoni-remus-leovince/

koleso, motorka

Firma vyrába výfukové systémy ako pre motocykle, tak pre automobily. Čo sa týka motoriek, môže sa pýšiť partnermi, akými sú Honda, Yamaha či Suzuki a mnohými ďalšími. Vo vozovom parku niektorých pretekárov by sme našli sady Akrapovič na vozoch značiek Aston Martin, Audi, BMW atď.
Možno sa stále pýtate, prečo investovať práve do tejto značky. Poďme si to zhrnúť, lebo odpoveď je naporúdzi – jedná sa jednoducho o jednu z najlepších, ak nie najlepší značku výfukových systémov, aké sú momentálne na trhu dostať. Vďaka použitia a kombinácii materiálov, akými sú kvalitné nerezová oceľ, karbón a titán, motorka disponuje minimálnou hmotnosťou – čo je sa javí ako jeden z najčastejších dôvodov pre kúpu ladeného výfuku. 

modrá motorka

Ďalším z častých argumentov, podporujúcich obstaranie si Akrapovič, je „zesportovnění“ zvuku výfuku . Vďaka špeciálnym prístrojom, ale aj vlastným ušiam, zvukoví inžinieri hodnotí frekvencie tónu, ktoré motorka vydáva a pomocou prenesenie do 3D grafov sa snaží zaručiť čo najlepší zvukový potenciál. Možnosť inštalácie a vyberania zvukového tlmiča je určite jednou z ďalších výhod pre ničím nerušenú jazdu. A ďalej samozrejme aj kvôli vzhľadu výrobkov, ktorý takmer žiadne skúsené oko neurazí.