Aj jednoduchý zvon, ktorý určite máte doma vo vašej domácnosti,  alebo možno chemikália, ktorú máte možnosť kúpiť v hociktorom kamennom obchode pomôže vášmu znečistenému, upchatému a zanesenému odtoku vo vašej kuchyni v kuchynskom dreze alebo v kúpeľni.

Zvon je najlepší pomocník
Najbežnejším a veľmi praktizovaným jednoduchým pomocníkom na zanesený upchatý a znečistený odtok nánosmi špiny, mastnoty, prípadne vlasov, či iných nečistôt bežných v domácnostiach,  alebo krtkovanie Šamorín https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-samorin/  je klasický zvon, ktorého spodná gumenná časť funguje na princípe pumpy. Vrchná časť zvonu je tvorená drevenou rúčkou. Podľa toho ho spoznáte aj v obchode. Ako funguje klasický zvon? Gumenú časť zvonu prisajte k odtoku a pumpujte drevenou rúčkou. Tlak, ktorý vznikne pri pohybe pumpovania pomáha uvoľniť upchatý odtok. Pri jeho využívaní pomôže, ak jeho okolie namastíte vazelínou, zvon zatlačíte a napustíte vodu do úrovne gumovej násadky.

kanalizácia

Dlaňou určite nezabudnite zakryť druhý odtok, ktorý zabraňuje prelievaniu vody a niekoľkokrát za sebou zvon silno zatlačte. Toto opakujte niekoľkokrát, pokým sa vám na vrchu nevytvorí vír. Vír je znakom toho, že sa odtok uvolnil a vy nemusíte volať hneď firmu na krtkovacie práce.

Samozrejme by vám odborníci určite poradili lepšie alebo odpad vyčistili úplne, no samozrejme by si vypýtali veľa peňazí za vykonanú prácu s vaším zapáchajúcim znečisteným odpadom alebo potrubím. Zavolajte ich v prípade, keď si už nebudete vedieť rady a nepomôže vám ani obyčajný zvon alebo jednoduchý prípravok na čistenie odtoku a potrubia. 

Chémia do umývadla nepatrí
Preventívne sa tiež oplatí vedieť, čo môžme a nemôžme vylievať do umývadla. Keďže jedným zo stálych problémov je masnota, vyhnite sa vylievaniu olejov, či už horúcich alebo vychladených.

kanalizacia 2

Do umývadla tiež nevylievajte chemikálie a to nielen kvôli ich potenciálnemu dosahu na sifón, ale tiež kvôli znečisteniu, ktoré sa môže dostať do vašej kanalizácie. Rovnako sa teda takýmto spôsobom nezbavujte ani starých liekov. Tie by vám narobili len problémy. Potom by ste museli vymieňať celé potrubie, čo by nestálo málo a určite by ste radi svoje financie investovali napríklad do peknej a luxusnej dovolenky cez letné prázdniny s vašimi deťmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup